Masz pająki w domu? Zobacz, jak je zwalczyć

Pająki w domu

Latem, kiedy niemal całą dobę mamy otwarte okna i balkony, nietrudno o nieproszonych gości. Do naszych mieszkań dostaje się sporo insektów, a także bardzo nielubiane pająki. Zwykle w mieszkaniu spotykamy – kątniki, które mają gruby odwłok i są wyjątkowo długie oraz kosarze – z długimi i chudymi nogami oraz małym tułowiem. Samo usuwanie pajęczyn jest rozwiązaniem doraźnym, ale istnieje kilka sposobów, które mogą znacznie zniechęcić pająki do wizyt w naszych czterech ścianach. Na kolejnych slajdach podpowiadamy, jak wyprosić pajęczaki z domu.

Tytoń

To brzmi dość zaskakująco, ale pająki nie lubią zapachu tytoniu. Możemy wysypać go w miejscach, gdzie sprawiają one najwięcej kłopotów. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to najlepszy sposób, bo po pierwsze tytoń jest drogi, a po drugie może zachęcić do palenia. Dlatego najlepiej jest skorzystać z innych rozwiązań.

Mięta

Pająki nie znoszą również zapachu mięty. Dlatego, by je odstraszyć, warto stosować olejek miętowy, rozcieńczony z niewielką ilością wody. Takim roztworem spryskujemy szczególnie miejsca, w których pojawiają się pająki. Dodatkowo odstraszacz ten pozostawi miłą woń we wnętrzach. Podobne działanie ma roztwór octu i wody, ale jego zapach nie jest już tak przyjemny.

Sok z cytryny

Cytryna też może być skutecznym sposobem w walce z pająkami i innymi pajęczakami. Należy pokroić ją w plasterki i posmarować nimi futryny, framugi i progi. Oczywiście żadnych śladów nie będzie, ale za to pozostanie zapach, którego nienawidzą pająki.

Odstraszacze pająków

Na rynku są dostępne urządzenia, które odstraszają ultradźwiękami. Odstraszacze te należy podłączyć do prądu i działają na określonej przestrzeni (np. w jednym pomieszczeniu jedno urządzenie). Z reguły wystarczają przez okres trzech miesięcy, choć na rynku znajdziemy też i takie modele, które działają przez dwa lata. Mamy również ważną informację dla właścicieli czworonogów – nowsze modele odstraszaczy nie są szkodliwe dla zwierzaków.

Kasztany i żołędzie

Co prawda o tej porze roku może być o nie trudno, jednak być może wasze dzieci zgromadziły jakieś zapasy pośród zabawek. Rozłóżcie je na parapecie albo w miejscach, gdzie “lubią” powstawać pajęczyny. Kasztany i żołędzie mają zapach odstraszający pajęczaki. Poza tym, dodatkową ich zaletą jest również to, że można je zachować przez długi czas, więc te zebrane w zeszłym roku mogą się jeszcze przydać.

Źródło

Next Post

Pokemon GO w końcu w Polsce!

sob Lip 16 , 2016
Nie musieliśmy długo czekać, żeby najnowszy mobilny hit Nintendo i Niantic Labs stał się dostępny w Polsce. Można go instalować na iPhone’ach oraz urządzeniach z Androidem. Jeśli jeszcze jakimś cudem nie wiecie, czym jest Pokemon GO, to już śpieszę z wyjaśnieniem. To gra mobilna, która wykorzystuje aparat martfona oraz GPS […]

Log In